poniedziałek, 11 lutego 2019

Adam Rokosz News [WERNISAŻ]Od 4 lutego 2019, tj. od wernisażu w Galerii GAWRA (zlokalizowanej w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Raciborzu przy ul. Kasprowicza 12), oglądać można wystawę fotografii dominikanina ADAMA ROKOSZA. Na wystawie znalazły się  m. in. zdjęcia z projektu „Wcielenie”, ciekawe zdjęcia osobiste, w tym autoportrety. Tytułowe zdjęcie „News”  otwierało „2018 Dominican Month  for Peace”. Wystawa czynna do 22 marca 2019 roku.

Autor wystawy zatytułowanej „NEWS” jest raciborzaninem, absolwentem I LO, współzałożycielem Studenckiego Koła Naukowego Fotografii Artystycznej FOTON przy raciborskim PWSZ.
Studiował muzykologię i informatykę na Uniwersytecie w Regensburgu. Obecnie studiuje na Wydziale Teologii Katolickiej w Wiedniu. Jest laureatem konkursów, przeglądów oraz konfrontacji fotograficznych w Warszawie, Białymstoku, Katowicach, Rybniku, Kluczborku, Opolu, a także w Tokyo. Adam Rokosz brał udział w międzynarodowych warsztatach, plenerach i festiwalach fotograficznych , Niemczech, Austrii, Czechach, Polsce, we Włoszech i na Cyprze.
Zdjęcia z wernisażu autorstwa Emilii Krawczyńskiej (Liceum Plastyczne)