sobota, 22 grudnia 2018

Sfotografować emocje [PORTRET]


Zdjęcia portretowe Victorii Malcharek z  II klasy Liceum Plastycznego zostały zauważone i docenione przez Jury prestiżowego, międzynarodowego konkursu fotograficznego PORTRET 2018.
W konkursie wzięło udział 8346 (!) fotografików z całej Polski i z zagranicy, w tym wielu dorosłych, zaawansowanych w swym fachu. Victoria otrzymała wyróżnienie i zakwalifikowała się do finału konkursu.

W recenzji, jaką otrzymała Victoria od Jury, czytamy między innymi:


"Widzimy, że jest Pani na początku swojej drogi rozwoju w fotografii, niemniej podobają nam się Pani prace. "
" Dobrze wykorzystuje Pani światło – faktury materiałów i skóry (oraz jej jednolity koloryt) wyglądają naturalnie. "
" Znów świadomie uwiecznia Pani emocje, jest tu jakieś przesłanie – uciekające od obiektywu spojrzenie portretowanej osoby woła o uwagę. Dużo tu szczegółowości, dbałości o faktury podkreślające delikatność, naturalność i emocjonalność ujęcia. "
" Ma Pani talent i warto o niego zadbać bez względu na to, czy myśli Pani o fotografii jak o hobby, czy pracy komercyjnej, czy marzy się Pani współpraca z galeriami — to wszystko kwestia czasu i włożenia odpowiedniej pracy. Jest potencjał — warto to rozwijać dla siebie, dla własnego samopoczucia i rozwoju! "

W nagrodę organizatorzy pokryją połowę kosztów kilkudniowych specjalistycznych warsztatów fotograficznych, które odbędą się w lutym, w Warszawie.
Opiekunem zawodowym Victorii była dr Gabriela Habrom-Rokosz.
GRATULUJEMY SUKCESU!
TRZYMAMY KCIUKI ZA KOLEJNY!